SHBA: Protesta pro Trump

0
182

Autoritetet në gatishmëri të lartë ndërsa mbështetësit pro-Trump protestojnë duke mos e pranuar Biden si president

Qindra oficerë të zbatimit të ligjit janë mobilizuar në të gjithë Uashington ndërsa mijëra mbështetës që nuk duan të pranojnë humbjen e zgjedhjeve të Presidentit Donald Trump janë dyndur në kryeqytetin e vendit për të protestuar kur Kongresi mblidhet të Mërkurën pasdite për të vënë vulën e fundit për fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden.

Trump shkroi me Twitter mbështetjen e tij për protestuesit, duke thënë: “Vendi ynë ka mjaft, ata nuk do ta marrin më!” dhe “Ne ju dëgjojmë (dhe ju duam) “.

Oficerët me uniformë federale – kishin arrestuar tashmë disa njerëz përpara demonstratave.  Protestuesit pro-Trump u mblodhën të martën në të gjithë qytetin ndërsa të tjerët postuan fotot e udhëtimit të tyre në tubimin e së mërkurës në mediat sociale.

Shkruaj nje koment