Shehu denoncon arrestimin e studentit permetar

0
131

Ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ka denoncuar arrestimin e studentit permetar Mateo Shahini. I vetmi faj i Mateos ishte pjesmarrja ne protesten e djeshme te opozites. Per me teper ndiqni te plote postimin e tij: Mateo Shahini, studenti nga Permeti, dhunohet duke u mbajtur i ndaluar per pjesemarjen ne protesten e djeshme.
Asgje te jashte ligjeshme nuk ka kryer ai, vecse ka protestuar se bashku me mijera e mijera qytetare te tjere nga e gjithe Shqiperia.
Jam I bindur se ai ka protestuar edhe ne menyre me te vacante per te kerkuar te drejtat thelbesore e universale te studentit, te mohura prej disa vitesh. 
Ky ndalim neser do tì mohoje te drejten atij studenti te jete pjese e auditoreve mesimore, te studjoje dhe te pregatitet per provimet, me te cilat duhet te perballohet shume shpejt.
Ky eshte nje dhunim I rende e i vertete ndaj ketij te riu.

Shkruaj nje koment