Shehu: Djegia e mandateve jo vendim i gëzueshëm por i domosdoshëm

0
149

Deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje insterviste per televizionin Ora News, ka dhene mendimet e veta rreth djegies se mandateve nga opozita. Nder te tjera deputeti Shehu eshte shprehur se “Vendimi i sotem nuk eshte nje vetesakrifikim, por nje aksion politik koshient ne ekstrem. Kjo qeverisje jo vetem deformoi voten, por tradhetoi dhe ata qe e votuan. Perdorimi i gazeve ne protesten madheshtore te te shtunes perben veper penale”. Per me teper ndiqni te plote intervisten e tij ne videon e postuar.

Shkruaj nje koment