Shehu: E ardhmja jone eshte vecse Europa

0
103

Ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje postim ne fb me rastin e Dites se Europes, eshte shprehur se e ardhmja jone eshte vecse kjo Europe. Nder te tjera Shehu ka theksuar se”Eshte realiteti bindes dhe premtues se si prej konflikteve, shkaterrimeve, miliona te vdekurve ne luftra e varferi, mund te kalohet shume shpejt ne harmoni, prosperitet e besim ne te ardhmen”. Per me teper ndiqni te plote postimin e tij: E ardhmja jone eshte vecse kjo Europe.
Bashkim I Europian eshte krijimi me i mrekullueshem i paqes, bashkejeteses, shpreses, qe Europa dhe njerrezimi mbare ka krijuar ne historine e tij.
Eshte realiteti bindes dhe premtues se si prej konflikteve, shkaterrimeve, miliona te vdekurve ne luftra e varferi, mund te kalohet shume shpejt ne harmoni, prosperitet e besim ne te ardhmen.
Mendje te ndritura ishin ata qe e projektuan dhe implemetuan kete mrekulli njerrezore.

Fotografia e Tritan Shehu
Fotografia e Tritan Shehu
Shkruaj nje koment