Shehu ne A2 tv. Samiti i Berlinit, si kthehen shqiptarët në Shqipëri e Kosovë

0
115

Ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje prononcim ne televizionin A2 ka bere me dije dy lajmet e mira per shqiptaret. Behet fjale per vendosmerine e BE-se qe rajoni yne te jete pjese e saj dhe ”varrosjes” se skemes se shkembimit te territoreve. Gjithashtu Shehu u ben thirrje qytetareve te qarkut per pjesmarrjen ne proteste tek Ura e Leklit diten e enjte ne oren 18. Per me teper ndiqni te plote intervisten e tij :
Shqiptaret kthehen me dy lajme te mira, vendosmerine e BE qe Rajoni yne te jete pjese e saj dhe me “varrosjen” skemes se shkembimit te territoreve.
Lajmi i keq eshte qe perseri ne humbem rastin e hapjes se negociatave prej keq qeverisjes.
PD i qendron vendimeve te saj per zgjidhjen e krizes.
Qarku u Gjirokastres te ejten ora 18 te Ura e Leklit ne proteste.

Shkruaj nje koment