Shehu: Neser te gjithe ne Tirane, pjesmarrje teper masive

0
101

Ne nje postim ne rrjetin social te fb-se ish-deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ka bere me dije takimet e zhvilluara ne te gjithe Qarkun Gjirokaster, si paraprirje te protestes se neserme ne Tirane. Shehu thekson se “Nga te gjitha takimet e ndryshme qe realizova ne Gjirokaster, Memaliaj, Tepelene, Permet e Kelcyre, konstatova nje fryme te larte vendosmerie, mobilizimi per te vazhduar pa u lekundur aksionin e madh politik, ne mbrojtje te demokracise e vlerave tona Perendimore”. Per me teper ndiqni te plote postimin e tij: Qarku i Gjirokastres neser ne protesten e madhe me pjesemarje dhe vendosmeri me te larte se cdo here.
Nga te gjitha takimet e ndryshme qe realizova ne Gjirokaster, Memaliaj, Tepelene, Permet e Kelcyre, konstatova nje fryme te larte vendosmerie, mobilizimi per te vazhduar pa u lekundur aksionin e madh politik, ne mbrojtje te demokracise e vlerave tona Perendimore. 
Te gjitha deget gjithashtu paraqiten me nje nivel te lavderueshem organizativ, duke ju pergjegjur keshtu vullnetit te antaresise, mbeshtetesve e banoreve ne terresi.
I falenderoj dhe i inkurajoj te gjithe keta njerrez fisnike, per pjesemarjen e tyre aktive apo per mbeshtetjen e shume llojeshme qe po i japin kesaj levizje te madhe, pikerisht per tju kundervene autokracise, deformimit te demokracise, varferise, arrogances se pushtetit etj, per te rivendosur parimet europiane e zhvillimet drejt prosperitetit te vendit.

Fotografia e Tritan Shehu
Fotografia e Tritan Shehu
Fotografia e Tritan Shehu
Fotografia e Tritan Shehu
Fotografia e Tritan Shehu

Shkruaj nje koment