Shehu pershendet fitoren e thelle te se djathtes greke dhe te kryetarit te saj Mitsotakis

0
116

Ish ministri i jashtem i Shqiperise Tritan Shehu, ne nje shkrim ne fb ka pershendetur fitoren e thelle te djathtes greke dhe liderit te saj Qirjakos Mitsotakit ne zgjedhjet lokale dhe ato per Parlamentin Europian. Shehu me tej thekson se “Nje ere e re e Qendres se Djathte fillon pa dyshim ne Greqi, gje qe do te finalizohet me zgjedhjet e ardheshme politike aty”. Ja postimi i plote i Shehut: Ne Greqi nje fitore e pa diskutueshme e Nea Demokracia se Mitsotakis, qofte ne europianet, ne bashkiaket dhe prefekturat.
Ne fakt qe sot Greqia eshte pothuaj e gjitha blu.
Nje ere e re e Qendres se Djathte fillon pa dyshim ne Greqi, gje qe do te finalizohet me zgjedhjet e ardheshme politike aty.
Urimet me te mira partise si moter te grupit tone te PPE.

Shkruaj nje koment