Shehu: Rama, ky hakmarres ordiner ndaj sqimetareve gjirokastrite

0
157

Ne nje shkrim ne fb ish deputeti i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ka denoncuar paturpesine e kryeministrit Rama, ku bashke me nje karagjoz te idiotesuar si Gaz Paja, kane vendosur te tallen idiotesisht me komunitetin gjirokastrit. Nepermjet barsoletave foshnjarake te tipit ” rrapa-zhdrapa”, kryeministri dhe vibratori Paja, kane tentuar te humorizojne dhe ironizojne nje komunitet te nderuar, kulturur, shkolluar dhe edukuar deri ne detaj, sic jane gjirokastritet. Per me teper ndqini te plote reagimin e ish deputetit Shehu: Rama, denigrim hakmares ndaj Gjirokastriteve!
Eshte kjo pergjigja e Rames ndaj “pritjes” qe i bene atij Gjrokastritet e i gjithe Qarku te djelen.
Teatralitet cinik, i organizuar e i qellimshem ky, ndaj vlerave te Gjirokastres e Qarkut.
Thellesisht revoltuese kjo per te gjithe ata banore te nderuar.
Eshte ky reagimi i tij ndaj kesaj popullesie me vlera te medha kulturore, intelektuale, kontribute te pa llogariteshme ne mijera vjecare te historise sone dhe se fundi ne mbrojtje te demokracise, pluralizmit e europeizmit.
Por ai gabon rende, nuk mund as ta poshteroje dhe as te minimizoje rolin e autoritetin e madh qe ka ky Qark si dhe mesazhet e qarta te tij.
Kjo vecse shton rrezistencen e Gjirokastriteve, Libohoviteve, Dropulliteve, Tepelenasve, Memaljoteve, Kelcyrioteve e Permetareve, perballe ketij rregjimi arrogant, autokrat e perbuzes ndaj dinjitetit e lirise njerrezore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here