Shehu: Rilindjes nuk i ben dot derman as ”fija e kashtes” dhe as “gjethja e fikut”

0
136

Ne nje postim ne rrjetin social te fb-se ish-deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ka bere me dije se Rilindjen nuk mund t’a shpetoje as “fija e kashtes” dhe as “gjethja e fikut” nga mbytja prej se vertetes. Shehu gjithashtu citon se “Opozita nuk mund te emerohet as te tjetersohet, ate e ka caktuar elektorati se kush eshte ajo”. Per me teper ndiqni te plote postimin e tij: Kete Rilindje nuk mund ta shpetoje as “ fija e kashtes” e as “gjethja e fikut” nga “mbytja” prej te vertetes.
E kapur edhe mbas flokeve te saj per te “mbijetuar”, kjo Mazhorance kerkon te vendose cdo gje para vehtes per te fshehur realitetin lakuriq te saj, duke trasmetuar keshtu vecse imazhe komike.
Degjoj qe dikush deklaron se drejtimi i Komisionit te Integrimit do t’i jepet perseri opozites!
Ciles opozite?
Opozita eshte me qytetaret ne protesta e perpjekje per te shpetuar demokracine e pluralizmin tone.
Opozita nuk mund te emerohet as te tjetersohet, ate e ka caktuar elektorati se kush eshte ajo.
Dikush tjeter qe mbasi eshte vete percaktuar si “Zeusi” i diplomacise sone, kujton se eshte edhe “Zoti” i opozites shqiptare duke percaktuar me “skeptrin” e tij se cila pjese e saj eshte “konstruktive” dhe cila jo!
Dhe “cudite” vazhdojne…. per momentin vetem, se shpejt do tu vije fundi.

Shkruaj nje koment