Shfrytëzonin vajza shqiptare për prostitucion, arrestohen 11 persona në Itali

0
184

11 persona kanë rënë në pranga në Itali, pasi shfrytëzonin vajza shqiptare për prostitucion në zonën e Bolonjës.

Kështu bëjnë me dije mediat italiane, ndërsa shtojnë se hetimet për këtë çështje, të koordinuara nga Prokuroria Publike e Bolonjës, zgjatën mbi një vit.

Të arrestuarit janë shqiptarë dhe italianë. Policia ka konfiskuar tre apartamente në qendër të qytetit, të cilat përdoreshin për veprimtarinë e jashtëligjshme.

Shkruaj nje koment