Shi edhe në Ditën e Verës? Ja se kur pushojnë reshjet.

0
150

Duket se kësaj here “Dita e Verës” nuk do të jetë dhe aq “verore”, për shkak se moti pritet të jetë i vrenjtur dhe me reshje shiu. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka paralajmëruar se ditën e sotme do të ketë reshje në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Pasditja përmirëson akoma më tej kushtet e motit, në të gjithë territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë gjatë mëngjesit, por sjellin ndryshime të theksuara të vlerave termike në territor.

Ja dhe parashikimi dhjetëditor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here