Shkaktoi aksidentin ne Gjirokaster, arrestohet 50 vjecari

0
134

DVP Gjirokastër

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin B. R., 50 vjeç, banues në fshatin Picar, Gjirokastër, për veprat penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në afërsi të vendit të quajtur “Virua”, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, në gjendje të dehur, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin A. L., 32 vjeç, banues në Tiranë. Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i motomjetit, i cili po merr mjekim në spital.

Shkruaj nje koment