Shokohet i moshuari,rrezet X tregojne se kishte nje plumb ne qafe per 77 vjet,ai nuk e kishte kuptuar

0
152

Nje veteran i luftes u trondit kur rrezet X treguan se nje plagosje ne qafe qe ai pesoi pothuajse 80 vjet me pare ishte ende aty,dhe ai as nuk e kishte kuptuar. Mjeket ne Kine zbuluan se 95-vjecari kishte nje plumb te futur ne mishin e tij,i cili kishte qendruar pa u vene re qe nga fundi i Luftes se 2 Boterore. Dhendri i tij tha se ai nuk mbante mend saktesisht kur u qellua pasi pati shume te shtena me arme zjarri gjate detyres dhe nuk ishte plotesisht ne dijeni se ishte goditur ne qafe. Pavaresisht se ai pesoi nje sere lendimesh ai nuk u ankua kurre per plaget e tij.

Shkruaj nje koment