Shpallja non grata e Aqif Rakipit, reagon Lulzim Basha

0
150

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë për sanksionet e SHBA për Aqif Rakipin.

“Bashkë me Tom Doshin dhe Vangjush Dakon, Rakipi është një nga mekanizimet e masakrës zgjedhore. Një nga individët siç e tregon dhe SHBA, që ka blerë vota për hesap të Edi Ramës. Sot Edi Rama ndjehet i vetëm.

Janë njerëz që me anë të blerjes së votave, kanë tjetërsuar vullnetin e shqiptarëve. S’duhet të harrojmë pavarësisht mekanizmat e 25 prillit. Diferenca mes Edi Ramës dhe Opozitës ishte e barabartë me 2 mandatet që mblodhi Aqif Rakipi.”, u shpreh Basha.

Shkruaj nje koment