Shpërthen kryesocialisti i Lazaratit: ADISA një turp i vërtetë, mjerë populli që pret shërbime

0
126

Nje prej zerave objektiv ne gjirin e PS ne Gjirokaster dhe nje prej djemve me vlere qe ka Lazarati sic eshte Mexhit Jupi kreu i PS ne Lazarat, ka reaguar ashper ndaj sherbimit qe ofron sot ADISA ne Gjirokaster.

Ne nje status ne rrjetin social FCB, zoti Jupi e konkretizon ngarkesen e tij pas ankesave qe i kane ardhur nga qindra qytetare qe po kerkojne te marrin sherbim ne kete institucion dhe ku mungon. Zoti Jupi akuzon titullaren e ADISA, punonjesit dhe personelin se e kane kthyer kete institucion ne nje ciflig privat sikur e kane te babait.

Sipas tij ata paguhen nga taksat e atyre qe kerkojne sherbim nderkohe qe ky i fundit mungon.

Statusi i plote kunder ADISA nga kreu i PS Lazarat Mexhit Jupi.

“ADISA GJIROKASTER” Zyrat e sherbimin qe kaq shume u promovuan! Zyrat e sherbimit qe kaq shume u investuan! Zyrat qe prodhojne kaq e kaq te ardhura! Jane ato qe i bejne njerezit te vuajne me ore te tera per te mare sherbim! Jane ato qe drejtohen dhe komandohen nga njerez qe mendojne se ja kane kaluar dhe Ajshtajnit! Duke harruar qe jetojme ne “Gjirokaster” por kjo eshte tjeter teme!!! Pavaresizht justifikimit se ka shume emigrante dhe rradhet jane te gjata! Titullarja, punonjesit dhe personeli nuk kane asnje te drejte ta kthejne ate ne Institucion privat. Ne fund te fundit paguhen nga taksat e atyre njerezve qe kerkojne te marrin sherbimin. Ne fund te fundit ata per ate pune jane aty per te dhene sherbim! Nuk eshte e nevojshme qe pas gjithe aty oreve pritje te shikosh apo dhe te degjosh ironine, sarkazmen, indiferencen, paditurin dhe fudullekun se as qe jua ka njeri zilin thua se ju ke vajt ne pronen e babait!! TURP per Institucion ADISA -TURP per kush ndjen pergjegjesi- MJERE ata qe presin ne rradhe…..

Shkruaj nje koment