Si reaguan deputetët socialistë pas miratimit të ndryshimeve në qeveri

0
85

Kuvendi miratoi sot emërimet e 5 ministrave të rinj si dhe shkarkimin e të vjetërve. Pas votimit të dekreteve të Presidentit të Republikës për këto ndryshime nuk kanë munguar urimet mes deputetëve të PS dhe ministrave të rinj.Ata janë fotografuar duke u takuar dhe përqafuar teksa kanë uruar njëri-tjetrin.Me përjashtim të Erion Braces të gjithë deputetët socialistë votuan pro ndryshimeve në qeveri në nisje të këtij sesioni parlamentar.

Shkruaj nje koment