SKANDAL !!! Bashkim Fino premton 20 mijë euro për kryebashkiakët që do i japin votën

0
62

Jo vetëm zgjedhjet elektorale, por edhe zgjedhjet për kreun e FSHF-së, duket se do të blihen. Me futjen në garë të deputetit të PS-së, bashkim Fino, kanë qenë të shumtë zërat se në 7 shkurt do të kemi një garë të pabarabartë, pai në njërën anë të do jetë kreu aktual i FSHF-së, Armando Duka dhe në krahun tjetër gjithë pushteti.

Ndërkohë që një qytetar tregon edhe planin e Finos për të fituar zgjedhjet e 7 shkurtit. Sipas një sms-je të siguruar nga Syri.net, vetë djali i Bashkim Finos është shprehur brenda institucionit ku punon, se babai i tij do të paguajë çdo kryebashkiak me 20 mijë euro., në mënyrë që drejtorët e klubeve të votojnë për të.

Siç dihet pjesa më e madhe e klubeve sportive në Shqipëri kontrollohen nga bashkia.

Burimi: Syri.net

Shkruaj nje koment