Skandal, Kishat Enveri i ktheu ne magazina, Rilindasit i kthejne ne zyra partie

0
112

Ndodhi edhe kjo, qe askujt nuk i shkonte ne mendje. Kisha kthehet ne zyre elektorale per rilindasit e PS-se. Dikush duhet te veje ne dijeni ”Rilindasit”, qe ne ambjentet e kultit nuk lejohen te flitet dhe behet politike, bile denohet me ligjet e njerezimit dhe me ligjet e Zotit. Gjithsesi ”rilindasit” besojne vetem tek ”Skenderbeu” dhe ligjet e tij. Nese kane arritur ne delirin maksimal te pushtetit dhe nuk kane frike nga askush mbi toke, po nga Zoti vertete nuk kane frike? Zoti i falte ”rilindasit’! Kandidati socialist për Bashkinë e Tepelenës Tërmet Peçi ka zhvilluar në takim elektoral në kishën e Leklit.

Takimin e ka bërë publik edhe përmes disa fotove të postuara përmes adresës së tij në rrjetet sociale. I paprecedentë mbetet fakti se për këtë takim elektoral nuk janë kursyer as ambientet e vendeve të shenjta. Një rast kaq flagrant nuk është çudia e vetme në këto zgjedhje, pasi më herët, po ashtu është denoncuar kthimi i një qendre shëndetësore në KZAZ, rast ky i cili është edhe rreptësisht i ndaluar nga Konventa Ndërkombëtare.

Shkruaj nje koment