VIDEO/Skendo Rabi, mahnit me vargjet per Lazaratin

0
1819

Plaku 91 vjecar Skendo Rabi nga Lazarati qe ka terhequr vemendjen e mediave dhe opinionit publik pas publikimit te dokumentarit nga TCH rreth historise se vertete te Lazaratit.
Me pak vargje nxori ne drite shpirtin e Lazaratasve.
Portreti i tij, portret epik!

Neve jemi nga Sopoti/ atje tek ka ven doren zoti
Jam nje plak ne Lazarat
mejtohem dit edhe nat
mejtoj kohen e shkuar
shum na kan ofenduar
por neve jemi nga sopoti
atje tek ka ven doren zoti
jemi rac ilirjan
edhe burra hanedan
nuk e kemi dashur kurr shamatan
ata qe na thon rebel
jane vet kriminel
ata te ligat i prun edhe kur ta gjej guri fun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here