Sondazh/ Ja kë do votonin shqiptarët nëse dita e votimeve do të ishte nesër

0
652

360grade.al ka hedhur në faqen e saj shtatë ditë më parë një sondazh, ku luxuesit viheshin përballë pyetjes se cilën Parti do të zgjdhnin të votonin nëse do të ishte nesër dita e votimeve.

Siç vihet re dhe nga grafiku,  75% përqind e pjesëmarrësve në Sondazh kanë zgjedhur Partinë Demokratike, 14% është Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 12%. Ky grafik tregon për një zhgënjim masiv nga pritshmëritë e lexuesve të 360grade.al nga qeveria. /360grade.al

sondazhi

Shkruaj nje koment