Soreca rikthehet në Tiranë si ambasador i BE

0
232

Luigi Soreca rikthehet zyrtarisht me detyrë në Shqipëri, pasi shërbeu si ambasador i Bashkimit Europian në vendin tonë gjatë viteve 2018-2022.

Mësohet se Soreca është rikthyer në Shqipëri duke marrë postin e të ngarkuarit me punë në krye të Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë.

Soreca është konfirmuar në detyrë pas largimit të Christine Hohmann dhe do të marrë detyrën më 1 shtator.

Ai do të mbajë detyrën e ambasadorit, deri në caktimin e kreut të ri të delegacionit të BE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here