SPAK sekuestron pasurisë e Jamarbër Malltezit

0
123

Mbrëmjen e djeshme me urdhër të SPAK u arrestua Jamarbër Malltezi.

Ai u arrestua teksa priste bashkëshorten në Rinas, për një histori që ka nisur mbi 10 vjet më parë, e që lidhet me privatizimin e truallit të ish-klubit “Partizani”.

Ditën e sotme SPAK ka njoftuar se GJKKO ka vendosur sekuestro preventive të pasurive të paluajtshme llogarive bankare dhe aksioneve që Jamarbër Malltezi dispononte.

Shkruaj nje koment