Shqipëri-Poloni s’ka gol, njihuni me statistikat e pjesës së parë

9
Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”.Në pjesën...

Kombëtarja “çmonton” San Marinon me “manita”, paraqitje spektakolarë në Elbasan

0
Shqipëria ka arritur të fitojë ditën e sotme ndaj San Marinos me “manita” 5-0, teksa në gjithë ndeshjen kuqezinjtë dominuan dhe nuk e vunë...

Një vit pa marrë rrogën, trajneri i kombëtares nuk duron më dhe dorëhiqet

0
Jose Peseiro mbante postin e trajnerit të Venezuelës prej shkurtit të vitit 2020. 61-vjeçari portugez nuk paguhet prej kohësh dhe nuk ka duruar më.Peseiro...

Tjetër largim nga kampionët, Interi ndahet me një legjendë të klubit

0
Tjetër largim tek Interi. Pas Antonio Contes, Achraf Hakimit dhe Romelu Lukakut, sot ka marrë fund aventura me kampionët e Italisë edhe për Gabriele...

Futbollisti francez Lilian Thuram per Ronaldon : Ky ishte fenomeni !

0
“Hera e parë që kam luajtur me Ronaldon, ishte në Parma. Ndeshja filloi dhe pas pak e gjeta veten përballë tij. Ai ishte duke...

Italianët e shohin fitoren e kampionatit si fillim të ri: Po dalim nga një...

0
Italianët e festuan fitoren e Kampionatit Evropian si një fillim të ri, jo vetëm për ekipin e tyre kombëtar të të rinjve, por për...