” Stadiumi moçalor ” ku u zhvillua ndeshja Luftetari-Flamurtari

Ditën e djeshme është luajtur ndeshja Luftëtari-Flamurtari në Kategorinë e Dytë, e zhvilluar në Gjirokastër.
Por lojtarët janë përballur me gjendjen skandaloze të fushës së mbushur me ujë dhe baltë. Për shkak të gjendjes së fushës lojtarët kishin vështirësi që të bënin pasime mes tyre.Më shumë se një fushë sporti ajo i ngjante një moçali.

Në këtë fushë kishte më shumë se dy vite që nuk zhvilloheshin takime, pasi Luftëtari e nisi nga e para pas shkrirjes së klubit dhe ndeshjet e Kategorisë së Tretë i ka zhvilluar në kryeqytet duke bërë fusha mos të njohi investime.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment