Stuhi dhe erë e fortë, shtyhet lundrimi i trageteve Durrës-Bari

0
21

Moti i keq me rrebeshe shiu dhe erë të fortë që ka pushtuar vendin këtë fundjavë ka bërë që lundrimi i trageteve nga porti i Durrësit drejt Barit

Drejtoria e përgjithshme detare pezulloi gjithashtu përkohësisht lundrimet, dhe anasjelltas të shtyhet me 7 orë. pasi gjiri i Durrësit u përfshi nga erë dhe dallgë të forta mbrëmjen e të shtunës.

Për shkak të përkeqësimit të motit mjeteve të peshkimit u është ndaluar dalja në det. Përmirësimi i kushteve atmosferike pritet pasditen e të hënës.