Sulmi dhunshëm ndaj PD, procedohet Flamur Noka! Gaz Bardhi për kapsolla

0
54

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi dhe deputeti i PD-së, Flamur Noka janë proceduar nga policia e Tiranës. Bardhi akuzohet se ka shkelur rregullat mbi lëndët plasesë dhe djegëse. Noka akuzohet për organizimin dhe pjesmarrje në grumbullim në manifestime të paligjshme.

‘G. B., për veprat penale “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme”;F. N., për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”.‘- thuhet në njoftimin e policisë.

Shkruaj nje koment