Te pakten 98 persona kane humbur jeten ne nje stuhi tropikale ne Filipine

0
238

Te pakten 98 persona kane vdekur gjate stuhise tropikale ne Nalgae ne Filipine. Me shume se gjysma e vdekjeve u regjistruan ne rajonin jugor Bangsamoro kryesisht per shkak te rreshqitjeve te dheut te shkaktuara nga shiu, tha Agjencia Kombetare e Menaxhimit te Emergjencave. Sipas raportimeve, me shume se 60 persona jane te zhdukur, ndersa 69 jane plagosur. Demet e infrastruktures nga shirat e dendur dhe ererat e forta u vleresuan ne 13 milione dollare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here