Temperaturat e larta, qytetarët nisin plazhin respektojnë masat anti Covid-19

Temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë bërë që njerëzit tu drejtohen plazheve. Duke respektuar masat anti Covid qytetarët e Sarandës apo Ksamilit i janë drejtuar detit për të kaluar disa orë.Siç shihet nga pamjet e mundësuara për @jugunews.net qytetarët kanë vendosur në rërë çadrat dhe shezlongët e tyre ashtu siç u kërkua dhe në udhëzimin e ministrisë ndërsa distanca është ruajtur në disa metra. Pushimet këtë sezon veror do të jenë të vështira në kushtet e kufizimeve drastike të marr për Covid19 .Nga ana tjetër për sa i përket turizmit qeveria shqiptare nuk ka asnjë plan konkret se çfarë do të ndodhë pasi ky sektor është shpresa për ekonominë e qindra familjeve në vendin tonë.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment