Tensionohet sërish situata në veri/ KFORI-i rrit prezencën, serbët e maskuar protesojnë me thirrje kundër Kosovës

2
159

Tensionohet sërish situata në veri të Kosovës. KFOR-i ka shtuar prezencën e tij, kryesisht pranë pikës kufitare Jarinjë, ku ekstremistët serbë kanë dalë në protestë.

KFOR-i ka krijuar një kordon me tela me gjëmba. Protestuesit kanë qenë edhe të maskuar, ndërsa brohorisnin “Kosova është zemra e Serbisë” dhe në duar mbanin pankarta ku shkruhej “S’ka dorëzim Kosova është e Serbisë”.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here