Tentohet të grabitet automjeti i drejtorit të Tatimeve në Gjirokastër, pranga dy të rinjve

0
115

Drejtorit te Tatim-Taksave vendore ne Bashkine e Gjirokastrws kane tentuar t’i grabisin automjetin.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme tek pallati i kinezëve sic njihet ndryshe nga gjirokastritet ne lagjen “18 Shtatori”. Dy personat qe tentuan me kot te grabisnin automjetin jane arrestuar menjehere nga Policia e Gjirokastres. Ata jane A.L. 25 vjec, dhe O.P. 34 vjec ku u kapen ne flagrance nga ana e policise. Madje jo vetem kaq, por kane speguar edhe mekanizmin e grabitjes se automjetit tip Mercedez-Benz qe eshte ne pronesi te kreut te tatim-taksave Gjirokaster.

Materialet në ngarkim të dy te rinjve grabites, i kaluan organit te akuzes për hetime të mëtejshme.

Shkruaj nje koment