Tentuan të kalonin 52 kg drogë në Greqi, arrestohen dy shtetas shqiptarë

0
93

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në doganën e Follorinës në Greqi, në tentativë për të kaluar një sasi prej 52 kilogramë hashash. Sipas mediave greke, është ndaluar një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër dhe nga kontrolli brenda tij janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta me 51 pako të mbushura me lëndë narkotike.

Gjithashtu, policia ka ndaluar edhe një automjet tjetër që u shërbente për kontrollin e rrugës. Në pranga është vënë shoferja e automjetit, një 51-vjeçare shqiptare

Shkruaj nje koment