Tërmet i fortë në Greqi ndihet edhe në jug të Shqipërisë

0
156

Një tërmet me magnitudë 5.0 i shkallës Richter ka tronditur zonën e Artës në Greqi.
Tërmeti ishte i një thellësi prej vetëm 5 kilometra duke bërë që lëkundja të ndjehet e fuqishme në sipërfaqe.
Tërmeti u ndje në të gjithë Greqinë qendrore si dhe në vendin tonë duke përfshirë jugun e Shqipërisë .Deri më tani nga tërmeti nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Shkruaj nje koment