Tërmet i fuqishëm në Detin Egje, ndjehet dhe në Greqi e Turqi

0
73

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot  në detin Egje pranë ishullit Kalymnos në Greqi dhe është ndjerë edhe në Bodrum të Turqisë, raporton Protothema.

Epiqendra e 

tërmetit ishte në një thellësi prej pesë kilometrash.

Sipas të dhënave nga Qendra Evropiane Sizmologjike Mesdhetare, tërmeti ka ndodhur 17 kilometra larg ishullit Kos.

Agjencia Turke e Situatave Emergjente njoftoi se tërmeti me magnitudë 4.1 është regjistruar 20 kilometra larg Bodrumit, sipas mediave turke.

Shkruaj nje koment