Tërmet pranë kufirit shqiptar, ja sa ballë ishte

0
63

Një tërmet me madhësi 4.3 të shkallës Rihter ndodhi në orën 19.49  në prefekturën e Janinës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 25 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe thellësia e tij fokale ishte 10 kilometra.  

Vendi ynë fqinj është tronditur nga disa tërmete gjatë orëve të fundit.

Shkruaj nje koment