Tërmeti me magnitudë 5.1 godet një ishull afër Athinës

0
106

Një tërmet me magnitudë 5.1 goditi një ishull afër Athinës të premten herët, por zyrtarët lokalë nuk kishin raporte të menjëhershme për lëndime apo dëme serioze.

Tërmeti ndodhi pranë qytetit Mantoudi në ishullin Evia, rreth 90 kilometra (55 milje) në veri të Athinës dhe u ndje në kryeqytetin grek.

Autoritetet këshilluan banorët të shmangin ndërtesat e vjetra dhe rrugët ku në të kaluarën kanë ndodhur rrëshqitje gurësh.

Shkruaj nje koment