Tërmeti, vë në rresht asamblenë e PS, ska kandidat alternativ për Bashkinë e Tepelenës

0
136

Nuk eshte aspak e cuditshme ajo qe ka ndodhur sot ne Tepelene.

Asambleja e PS, ka propozuar nje kandidat te vetem per kryetar bashkie, qe eshte kryebashkiaku aktual Termet Peci. Kryesuesi i listes se deputeteve te PS ne Gjirokaster Bledi Cuci ka qene i deleguari i qendres per procesin e perzgjedhjes se kandidaturave per kryetar bashkie per Tepelenen.

Propozimet kane qene “en block” per Termet Pecin nga socialistet e pranishem duke permbyllur kete proces sa formal aq edhe te legenosur. Normalisht PS ne Tepelene kandidat me te mire, me më shume kapacitet intelektual, sesa Termet Peci nuk mund te zgjidhte. Aq me shume qe PS ne Tepelene eshte perforcuar me ardhjen e Ediola Brahes nga LSI.

Mbledhja e sotme e asamblese se PS ne Tepelene, eshte tregues i qarte i rrenimit te diskursit politik brenda te majtes ne kete qytet, apo dhe i shkaterrimit te diversitetit te kandidaturave ndonese PS ne Tepelene ka emra te shquar dhe perfaqesues dhe shume dinjitoz per te qene kandidat per kryetar bashkie.

Te tille jane Matilda Sala intelektuale e denje, arsimtare ekselente, apo dhe Arben Gumeni kryetar i PS ne Tepelene. Apo dhe Dino Selimi njeri i respektuar si dhe mjaft emra qe mund te perfaqesonin PS ne Tepelene me më tepër dinjitet sesa Termeti.

Nejse keto jane hesapet e socialisteve te Tepelenes.

Shkruaj nje koment