Thuhet se Cristiano Ronaldo ka pranuar ofertën për të luajtur me skuadrën e Arabisë Saudite

0
147

Ish-ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo thuhet se ka rënë dakord për një kontratë rekord prej 172.9 milionë funtesh në vit me klubin e Arabisë Saudite, Al Nassr. Sipas Daily Mail UK, Ronaldo thuhet se ka rënë dakord në mënyrë sensacionale për një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë me Al Nassr, me vlerë 172.9 milionë funte në vit, që do ta shohë atë të luajë deri në moshën 40-vjeçare.

Ronaldo ka qenë lajmi kryesor në javët e fundit pasi intervista e tij shpërthyese me Piers Morgan u shfaq në internet në fillim të nëntorit. Ylli portugez në intervistë kritikoi ashpër Manchester Unitedin si klub dhe menaxherin Erik ten Hag, duke thënë se klubi nuk ishte rritur që kur Sir Alex Ferguson u largua në vitin 2013, duke shtuar se ai nuk kishte respekt për Ten Hag sepse trajneri nuk kishte respekt për atë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here