Thyhen tabutё ,ndodh puthja homoseksuale pёr herё tё parё nё eurovizion

0
486

Edhe pse me njё mori ngjarjesh,kёngё e diskutime tё shumta ,ajo cka ra mё shumё nё sy gjatё mbrёmjes sё dytё tё eurovizionit ishte puthja e Achille Lauro ,pёerfaqёsuesi i  shtetit tё San marinos.

Artisti 31-vjeçar Achille Lauro ,me emrin e vёrtetё Lauro De Marinis ,tёrhoqi vёmendjen e pulikut me kёngёn e tij ,tё performuar aq bukur “Stripper”,dhe akoma mё shumё tёrhoqi vёmendjen kur puthi nё buzё kitaristin e bandёs.

E gjithё kjo duket se tёrhoqi shumё vёmendje duke u bёrё objekt bisede e polemikash nё rrjet,duke u cilёsuar si puthja e parё hmoseksuale nё Eurovizion.

“Punë të mbarë, San Marino! Thyejini normat!”, “Kemi bërë një rrugë të gjatë, një puthje homoseksuale në #Eurovision?”, – ishin disa prej mesazheve që e simpatizuan dhe e mbёshtetnin kёtё veprim , por edhe shumë të tjerë nuk e përqafuan idenë e konkurrentit të San Marinos, madje mes këtyre të fundit kishte edhe nga ata që mendonin se San Marino duhet të marrë një gjobë të majme dhe se ka bёrё njё veprim tё shёmtuar ,ku shumё homofoё shpёrthyen gjithashtu me gjuhё urrejtjeje dhe oenduese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here