Tkurret PS, deputeti socialist, drejt PAA

0
402

12439032_498038967065432_7121621039832659611_n

Deputeti socialist I Përmetit Vladimir Kosta, e gjen veten tek PAA. Sot ai është parë në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, në Kongresin e Partisë Agrare Ambientaliste të Agron Dukës. Pjesmarrja e tij, nënkupton kalimin e tij tek PAA. Kjo pasi shpeshherë Kosta, ka kundërshtuar haptazi linjën zyrtare të PS dhe të vetë kreut Edi Rama. Madje si për t’a vërtetuar, Kosta ka ecur më tej duke vlerësuar kongresin e PAA përmes rrjetit social FCB. Në një status të nxjerrë disa minuta pas kongresit, Vladimir Kosta shkruan:

Një pjesëmarrje e gjerë dhe dinjitoze në konventën e Vl të PAA-së. Prej 2013 Vladimir Kosta, eshte zgjedhur deputet nga lista emerore e PS ne Qarkun e Gjirokastres. 

Shkruaj nje koment