Tragjedi ne Itali,rrezohet helikopteri me 7 persona,asnje i mbijetuar. Mes viktimave edhe femije

0
120

Nje helikopter eshte rrezuar ne Italine Jugore. Nga ky aksident kane gjetur vdekjen te 7 personat ne bord,duke perfshire nje familje turistesh sllovene. Helikopteri po fluturonte si pjese e nje sherbimi ditor ne brigjet italiane,kur u perplas per shkak te motit te keq. Mes te vdekurve ishte nje familje me 4 anetare nga Sllovenia,duke perfshire nje vajze 13-vjecare. Viktimat e tjera ishin nje mjek lokal dhe 2 pilotet e helikopterit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here