“Tri ditë dhe Dy netë “,libri i studentes së mjekësisë që po korr mjaft sukses

0
241

“Tri Dite dhe Dy Nete “eshte nje autobiografi e nje njezet vjecare-je ne Tirane . E lindur ne Athine, Greqi, predikuese e fese se krishtere, dhe qe ndan jeten midis shtetin Italian dhe atij Shqiptare.
Ajo quhet Hiljana Biba dhe eshte studente ne fakultetin e Mjekesise, viti i dyte.
Ne faqet e ketij romani, lexuesit shpejt kane gjetur veten dhe nuk kane hezituar t’i falin cilesime te ndryshme si ; nje liber revolucionar, nje liber pa censur, i drejtperdrejt dhe i vertete.
Hiljana realizoi dhe nje promovim pak dite me pare ku pjesemarresit asistuan ne aktivitete te ndryshe, ku nje element i vecante ishte “Pema e Pershtypjeve”, ne te cilen gjithsecili ksihte mundesi te shkruante dicka per eventin, autoren ose librin.
Nje liber me nje cmim modest, por me ngjarje dhe rrefime rrengjethese, gjendet ne nje liste te gjere librarish.
Libri eshte i mbushur me terminologji mjeksore, te thjeshtuar maksimalish per publikun.
Ne qender vendoset mentaliteti shqiptar, familjet tona, shoqeria, e lidhur me kete te fundit nje fraze ka lene pershtypje te thella ne lexues duke e cilesuar shoqerine shqiptare si te vogel dhe egoiste. Flitet gjithashtu per hipokondrine, OCD, depresionin dhe ankthin e shtuar.
Hiljana ne liber i jep rendesi dhe perditshmerise sone, mendimeve tona, dhe qendrimin qe mbajme ndaj probleme, si marredhenien me psikologun. Eshte nje liber profesional per t’ju ndihmuar me aspektin psikologjik.
Lista e Librarive:
Librari Albania (Rr. Sami Frasheri, ngjitur me Vicino)
Libraria Tirana e e Re(Rr.Abdyl Frasheri, prane sheshit Wilson)
Libraria perballe Bar Gravity(21 dhjetorit, Rr.Muhamet Gjollesha)
Libraria perballe Mondialit (21 dhjetori)
Libraria Miqte e Librit(prane ures se Tabakeve)
Libraria Galatea(Rr.Petro Nini Luarasi)
Libraria Tabaket(Bulevardi Bajram Curri,prane xhamise se tabakeve)
Libraria Art’s(Bulevardi Zogu i 1, ish stacioni i trenit)
Libraria “Librat qe dua”(Te brryli)
Libraria ne Bllok(perballe ish ekspozites, prane studio Ola1,eshte me shkalle poshte)
Librari e Pershtatshme(Rr. Jul Variboba,prane ambasades Italiane)
Librari-Kancelari Beni(perballe shkolles Cajupi)
Librari Sara(Concord Center,kati 1)

Shkruaj nje koment