Tritan Shehu, denoncon manipulimin fëminor të Ditmir Bushatit

0
115

Deputeti Tritan Shehu, nxjerr gënjeshtar ministrin e jashtëm shqiptar Ditmir Bushati për axhendën e bisedimeve që ka zhvilluar me kreun e ri të Asamblesë së Këshillit të Europës.

Në një postim në profilin e tij në FCB, ish ministri i jashtëm shqiptar në mesvitet ’90, denoncon mungesën e seriozitetit të Bushatit dhe tentativën e tij për të mashtruar publikun përmes postimeve në FCB, natyrën e bisedimeve mes tij dhe kreut të KiE.

Zoti Shehu e mer spunton nga takimi me kreun e ri të Këshillit të Europës zoti Nikoleta.

Postimi i plotë në FCB i deputetit Tritan Shehu.

NJE “MANIPULIM FEMINOR” SOCIALIST.
Ne menyre jo serioze e jo etike Z.Ervin Bushati ne postimin e tij deformon te verteten e takimit te delegacionit shqiptar me Z.Nicoleta, kryetarin e sapo zgjedhur te Asamblese se KiE.
Qellimi e tematika e takimit nuk ishin as niveli i demokracise ne Shqiperi, as standartet e zgjedhjeve te kaluara, as reforma ne drejtesi.
Keto po diskutohen keto dite ne menyre te vecante nga ne me monitoruesit per Shqiperine te kesaj Asambleje.
Qellimi i takimit ishte mbeshtetja e Kosoves ne rrugen e saj te afrimit me KiE, diskutimet reth ngjarjeve te fundit aty etj te kesaj natyre.
Pa dyshim uruam Z.Nicoleta per zgjedhjen e tij ne kete post te rendesishem, i transmetuam deshiren per nje vizite te tij ne Shqiperi, si dhe u shprehen konsideratat e larta per mbeshtetjen qe KiE e Asambleja e saj i japin vendit tone.
Nje here tjeter mund ta pershkruaj me me hollesi permbajtjen e atij takimi te rendesishem, por qe keshtu zhvleresohet nga koleget socialiste.
LE TE JEMI SERIOZE SE PAKU NE KETO NIVELE MAREDHENIESH EDHE KUR PERDORIM FB.

Shkruaj nje koment