Tronditet FIFA dhe Katari: Tifozet bejne thirrje per bojkot

0
119

Pankartat gjigande jane tashme nje pamje e njohur ne ndeshjet e Bundesliges gjermane. Nje banderole gjigande u shfaq se fundmi,”Bojkoto Katar 2022″:nje thirrje per klubet,tifozet dhe lojtaret qe te kundershtojne Kupen e Botes 2022 ne Katar pas shqetesimeve per te drejtat e njeriut. Fushata synon te denoncoje shqetesimet mbi te drejtat e grave,komunitetit LGBT dhe punetoreve emigrante,demokracise dhe ndikimit mjedisor te organizimit te nje turneu ne stadiume me ajer te kondicionuar.

Shkruaj nje koment