Tronditet Italia, tërmet në Perugia, 50 persona e kalojnë natën larg shtëpisë, mbyllen shkollat

0
126

Natë larg shtëpisë për 50 persona që banojnë në zonën e epiqendrës së tërmetit, që goditi Perugian të enjten më 9 mars. Dhe si masë paraprake, shkollat ​​u mbyllën më 10 mars.

Dy lëkundje të forta u regjistruan brenda pak orësh: e para në orën 16:05 me magnitudë 4.4 ballë, më pas në orën 20:08 një sekondë me magnitudë 4.5, sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës. Epiqendra e të dy tërmeteve është në zonën Umbertide dhe ka detyruar 50 banorë të flenë larg shtëpisë, në dy palestra të ngritura posaçërisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here