Tubimi tek Ura e Leklit, reagon ish deputeti demokrat Tritan Shehu

0
117

Pas tubimit te protestes mbasditen e sotme ne Uren e Leklit, Policia e Tepelenes dhe ajo e Permetit, kane shoqeruar disa protestues. Per kete veprim, ka reaguar ish deputeti i Qarkut te Gjirokastres Tritan Shehu i cili ka qene prezent sot ne tubim.

Permes nje statusi ne rrjetin social FCB, zoti Shehu i ka quajtur veprimet e ndermarra nga policia, arbitrare dhe me qellim te terrorizoje qytetaret qe protestonin paqesisht.

Ja se cfare shkruan zoti Shehu. 

Nje veprim arbitrar i Drejtorise se Policise se Qarkut te Gjirokastres, krejt jashte kontekstit, thjesht per te terrorizuar qytetaret
16 protestues paqesor nga Gjirokastra, Tepelena, Memaliaj, Permeti e Kelcyra u thirren ne komisariatet perkatese, ne oret e nates, pa asnje argument per ate kerkese e aq me teper per ate “urgjence”!
Kjo krejt ne kontrast me Protesten paqesore, civile e te gjere, qe u mbajt sot ne ate Qark.
Falenderimet me te ngrohta te gjithe pjesemaresve, mbeshtetesve, qendrestareve te sotem.

Shkruaj nje koment