TURP!! Asnje ngushëllim nga Rilindja për humbjen parakohe të intelektualit Shehaj dhe ish futbollistit Gaxhaj

0
52

Nuk mund te quhet e papritur mungesa e nje reagimi qofte edhe kortezie, nga ana e perfaqesuesve te Rilindjes ne Gjirokaster, qe perfaqesojne nje elektorat te gjere sic jane socialistet.

Bledi Cuci, kryesuesi i listes se deputeteve ne Qarkun e Gjirokastres dhe Mirela Kumbaro deputetja qe rri tere diten me goje hapur, nuk kane reaguar aspak ashtu si homologet e tyre opozitare Tritan Shehu e Vangjel Tavo te cilet shprehen keqardhje per ndarjen nga jeta te intelektualit te njohur Shefqet Shehaj dhe ish futbollistit te njohur gjirokastrit Bashkim Gaxhaj.

Per Cucin dhe Kumbaron, humbja e jetes se ketyre dy figurave vendase qe gezonin respekt maksimal nder gjirokastriteve, nuk perben asnje interes, madje deputetet e Rilindjes as nuk ua ka ndjere fare per humbjen e tyre te parakohshme. Ky ne fakt eshte nje mesim i mire per familjaret e te ndjereve qe te kuptojne se kush i perfaqeson ne aulen e parlamentit zerin e tyre.

Shkruaj nje koment