U kapën me kanabis në automjet, procedohen 2 gjirokastritët

0
202

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Gjirokastër, si rezultat i kontrolleve me fokus parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve:

-referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit A. N., 26 vjeç dhe F. D., 37 vjeç, të dy banues në Gjirokastër, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin këta shtetas udhëtonin, si dhe në banesën e 26-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan sasi të vogla lënde të dyshuar narkotike kanabis.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Shkruaj nje koment