Ukraina shkaterron 4 depo municionesh ruse

0
139

Te pakten 4 depo municionesh ruse te vendosura ne jug te Ukraines jane shkaterruar,tha sot njesia jugore e ushtrise ukrainase. Sulmi ukrainas i 150 misioneve te zjarrit dhe nje sulm ajror ne pozicionet ruse te gjurmuara ne jug te Ukraines kane shkaterruar 4 depo ruse dhe tanke qe transportonin karburant, tha komanda ne nje perditesim. Tani Rusia ka 7 anije ne Detin e Zi,duke perfshire nje anije ushtarake dhe nje transportues raketash toke-toke me 8 raketa lundrimi Kalibr ne Borol,tha njesia ushtarake.

Shkruaj nje koment