Ulёrima me tё mёdha nё Fier ,digjet banesa ,banorёt tё ngelur mes 4 rrugёve

0
333

Digjet banesa nё Mbrostar Ura nё Fier ,dhe familjarёt ngelen mes 4 rrugёve.

Shtёpia ёshtё kthyer nё rrёnonja,dhe familja e pёrbёrё nga kryefamiljari Astrit Metua me bashkёshorten dhe dy fёmijёt ,qё ndodhen aktualisht nё gjёndje shumё tё vёshtira ekonomike.

Fatmirësisht gruaja dhe fëmijët kanë qenë në qendrën shëndetësore ndërsa Metua ka tentuar të futet mes flakëve për të shuar zjarrin.

Tashmё familjarёt nё qiell tё hapur qajnё dhe ankohen se nuk kanё ku tё qёndrojnё dhe se kёrkojnё ndihmёn  e menjёhershme tё shtetit.

Familja jetonte duke mbledhur bidona dhe mbeturina.

Shkruaj nje koment