Vazhdojnë lëkundjet e tokës/4 tërmete kanë goditur vendin tonë sot

Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar në vendin tonë. Sipas të dhënave të IGJEUM, sot janë regjistruar katër tërmete me epiqendra të ndryshme.
Raportohet se lëkundja më e fundit ka qenë me epiqendër në Detin Adriatik në orën 7 e 20 të mëngjesit me magnitudë 3.
Më herët janë regjistruar lëkundje në Derven me magnitudë 2.5, në Pezë e Vogël me magnitudë 2 dhe ne Lagunën e Patokut me magnitude 2.5. Këto paslëkundje janë normale, pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment